ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

OSMANİYE BELEDİYESİ AFET SOSYAL DESTEK PROJELERİNE DEVAM EDİYOR

MOBİL ÇAMAŞIRHANE, ÇOCUKLAR İÇİN OYUN OTOBÜSÜNDEN SONRA ÇOCUKLARIMIZ İÇİN SİNEMA TIRI BARINMA ALANLARINDA GÖSTERİMLERİNE BAŞLADI

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından Osmaniye Belediyesi yaraları sarmak için tüm gücüyle çalışmalarına devam ediyor.

Çocuklar için birçok etkinlik düzenleyen Osmaniye Belediyesi, çocukların çok sevindiği muhteşem bir yeniliğe daha imza attı. Osmaniye Belediyesi tarafından özel olarak hazırlanan sinema tırı barınma alanlarında gösterimlerine başladı.

Depremin izlerini silmek ve çocukların motivasyonunu yüksek tutabilmek adına Sinema tırının ilk durağı Perşembe Kapalı Semt Pazarı oldu. Dev ekranda çizgi sinema gösterimine yoğun ilgi gösteren çocuklar stresten uzak keyifli bir gece geçirdiler.

Sarsıldık, birlikte yeniden kalkacağız. Buna inancımız tamdır diyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Yaralarımızı sarmak için tüm gücümüzle depremin ilk anından itibaren çalışıyoruz. Yaşadığımız yıkıcı depremin geleceğimiz çocuklarımız üzerinde yarattığı izleri silebilmek ve onları geleceğe hazırlamak için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Yavrularımız için animasyon ekiplerimizle birlikte birçok etkinlikler düzenledik. Bu etkinliklere bir yenisini daha ekleyerek kıymetli çocuklarımız ve hemşerilerimiz için özel sinema tırı hazırladık. Patlamış mısır, meyve suyu ikramlarımızla birlikte dev ekranda sinema keyfini birlikte yaşıyoruz. Osmaniye’mizden desteklerini esirgemeyen Kültür ve Turizm Bakanlığı’mıza ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT)’na teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle bu zor günleri Osmaniye olarak birlik beraberlikle omuz omuza aşacağız.” İfadelerini kullandı.


 

İlgili Terimler :