ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

OSMANİYE BELEDİYESİ, CEBELİBEREKET KONTEYNER ÇARŞISI TANITIM ETKİNLİKLERİ YAPTI

BAŞKAN İBRAHİM ÇENET, ‘DEPREMZEDE ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ, ESNAFLARIMIZI HEP BİRLİKTE DESTEKLEMELİYİZ’

Osmaniye Belediyesi, depremden olumsuz etkilenen esnaflar için Masal Park yanına kurulan Cebelibereket Konteyner Çarşı içerisinde tanıtım etkinlikleri yaptı.

“Depremzede esnafımızın yanındayız” temasıyla esnafları desteklemek amaçlı gerçekleşen etkinliklerde animasyon gösterileri, çocuk tiyatrosu ve çocuklar için çeşitli yarışmalar düzenlendi.

Yerel sanatçıların da konser verdiği etkinliklere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Etkinliklerden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek Belediye Başkanı İbrahim Çenet’e teşekkür eden esnaflar, vatandaşlara da ikramlarda bulundu.

Esnafların hep birlikte desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet; “Saygıdeğer Osmaniyeli hemşerilerim hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bu çarşımıza inşallah ayağımızı alıştıracağız, gezeceğiz. Hep beraber bu çarşıya gelerek alışveriş yapacağız. İnşallah çarşımızı canlı tutacağız. Hamdolsun iki ayımızı tamamladık. Büyük Osmaniye ailesinin hepimiz bir ferdi olduk. Buna şükrediyoruz. Malumunuz bir deprem yaşadık. Birçok esnafımız da bütün insanlarımız gibi muzdarip oldu, hayatları altüst oldu. İşlerini sürdüremediler. Sağ olsun bizim AFAD başkanlığımız, Esnaf Odaları Birliğimiz, Osmaniye Valiliğimiz hep birlikte el ele içinde bulunduğumuz güzel çarşıyı bize hediye ettiler. Onlara canı gönülden bir teşekkür ediyoruz. Çarşımız gerçekten konum olarak Osmaniyemizin kalbi sayılacak bir yerde ve hemen yanında başında bizim Masal Parkı’mız, yapımı tamamlanmak üzere olan bir millet bahçemiz var. İnşallah depremle beraber faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldığımız masal parkımızla ilgili çalışma yapıyoruz. Kurban Bayramı öncesinde en azından deneme amaçlı belli ünitelerini artık hayata geçirelim istiyoruz ve tabii ki çarşımızla da irtibatını kurmak istiyoruz. Şimdi burada bir ayağımız daha var. O da bizim Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın yürüttüğü millet bahçemiz. İnşallah millet bahçemizle birlikte bu külliye içerisinde, bu bütünlüğü sağladığımızda ben inanıyorum ki bu kadar verilen emek ve bu çarşı artık Osmaniyeli hemşerilerimizden gerek gördüğü ilgiyi, rağbeti görecektir diyorum. Bu programın yapımında katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Attığımız her adımda yaptığımız her işte sizin iyiliğinizi aradığımızı bilmenizi buradan bir kez daha ifade ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Osmaniye Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Murat Yalçın yaptığı konuşmasında; “Konteyner çarşıdaki esnaflarımıza destek için buraya gelen kıymetli misafirler hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Yediden yetmişe bugüne kadar herkesin sevgisini kısa zamanda kazanan saygıdeğer İbrahim Çenet başkanım, özel olarak hoş geldiniz. Konteyner çarşı esnafının işlerinin iyi olmadığından dolayı başkanımızdan burada bir etkinlik yapalım diye rica ettik. Kısa zamanda başkanımız sağ olsun en iyi şekilde bizlere destek verdi. Tanıtım programını önce Allah’ın sonra İbrahim Başkanımız sayesinde gerçekleştiriyoruz.” İfadelerini kullandı.

Program sonunda Belediye Başkanı İbrahim Çenet ve protokol üyeleri Cebelibereket Konteyner Çarşı esnaflarını ziyaret ederek yanlarında olduklarını belirterek hayırlı işler diledi.

Etkinliğe, MHP İl Başkanı Yusuf Çomu, Merkez İlçe Başkanı Bilal Çenet, Ak Parti İl Başkanı Adnan Bayram, Merkez İlçe Başkanı Cemil Erkara, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Murat Yalçın, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlgili Terimler :