OSMANİYE BELEDİYESİ CORONA VİRÜSE KARŞI DEZENFEKSİYON ÇALIŞMALARINI BAŞLATTI

OKUL SERVİSLERİ, ŞEHİRİÇİ DOLMUŞLAR VE OTOGAR’DA DEZENFEKSİYON ÇALIŞMASI YAPILDI

Osmaniye Belediyesi,  okul servisleri, şehir içi dolmuşlar ve şehirler arası otobüs terminalinde ve kamuya açık bazı alanlarda dezenfekte çalışması yaptı.

Şehir genelinde faaliyet gösteren tüm okul servisleri, şehir içi dolmuşlar ve otobüs terminali yeni tip corona virüse karşı tedbirler kapsamında özel kıyafet ve ekipmanlı belediye ekiplerince dezenfekte edildi.

Uygulama kapsamında dolmuş durakları, okullar, camiler, kamu kurumları, park ve bahçeler ile vatandaşların yoğun olarak kullandıkları kamu alanları dezenfeksiyon işlemleri program dâhilinde yapılacağı kaydedildi.

Osmaniye Belediyesi ekiplerince kısa zaman içerisinde şehir merkezinde belirlenen tüm noktalarda dezenfekte çalışmalarının hızla yapılarak tamamlanacağını ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Hacer Burcu Yüceer; “Dünyayı tehdit eden ve küresel bir salgın haline gelen corona virüse karşı dezenfeksiyon çalışmalarını Valiliğimizin öncülüğünde,  Belediye Başkanımız Kadir Kara’nın talimatlarıyla başlattık. İlk olarak çalışmalarımıza okul servis araçları, şehir içi dolmuşlar ve şehirlerarası otobüs terminali, dolmuş durakları ile park ve bahçelerde yürütüyoruz. Yaptığımız planlama ile okullar, camiiler ve kamu kurumlarında da dezenfekte çalışmaları yapacağız. Tüm dünyayı tehdit eden corona virüsü  panik yapmadan gerekli önlemlerimizi alarak oluşabilecek tehlikelerin önüne geçeceğiz” dedi.

 

 

Belediyemizce Corona Virüsüne karşı tedbirler kapsamında, şehir merkezinde bulunan okullarımızda akşam saatleri itibarıyla dezenfeksiyon çalışmaları yapılmaktadır.

 Belediyemizce, Corona Virüsüne karşı tedbirler kapsamında şehir merkezinde bulunan camiilerimizde dezenfeksiyon çalışmaları yapılmaktadır.

Belediyemiz tarafından Corona Virüse karşı alınan tedbirler kapsamında, kamu kurumlarımızda dezenfeksiyon işlemleri devam ediyor. Belediyemizce, Osmaniye Valiliği ve İl Müdürlükleri, Belediye Hizmet Binası, İl Özel İdaresi, Öğretmenevi ve Polis Merkezlerinde akşam saatleri itibarıyla dezenfeksiyon çalışmaları yapılmaktadır.

Belediyemiz tarafından Corona Virüse karşı alınan tedbirler kapsamında dezenfeksiyon çalışmaları hızla sürdürülüyor. Vatandaşlarımızın en yoğun olarak kullandıkları noktalardan olan banka ve PTT ATM’lerinde dezenfekte işlemleri gerçekleştirildi.

 Belediyemiz tarafından Corona Virüse karşı alınan tedbirler kapsamında, Garnizon Komutanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, Askerlik Şube Başkanlığı ve Karakollarda dezenfeksiyon çalışmaları yapılmaktadır.

Belediyemiz tarafından Corona Virüse karşı alınan tedbirler kapsamında, Özden Huzurevi, 112 Acil Çağrı Merkezi ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde dezenfeksiyon çalışmaları yapılmaktadır.

Belediyemiz tarafından Corona Virüse karşı alınan tedbirler kapsamında kamu kurumları, belediyemize ait bina ve tesisler, hastaneler, Aile Sağlık Merkezleri ve Mahalle Muhtarlıklarında dezenfeksiyon işlemleri devam etmektedir. Bugüne kadar şehir merkezinde 50 adet banka ve PTT ATM’si, 60 adet çocuk parkı, 87 adet camii, tüm dolmuş durakları, 60 adet ambulans, 345 adet kamu hizmet aracı, 350 adet okul ve personel servisi, 195 adet şehir içi dolmuş, 135 adet ticari taksi dezenfeksiyon işlemleri tamamlanmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mızın 2020/5 sayılı genelgesi doğrultusunda dezenfeksiyon işlemleri belirli periyotlarda sürdürülecektir.

Belediyemiz tarafından corona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında il merkezimizde hizmet veren 22 adet Aile Sağlığı Merkezi ve Osmaniye Tren Garında akşam saatleri itibariyle ekiplerimizce dezenfekte işlemi yapılmaktadır.

Belediyemiz tarafından Corona Virüse karşı alınan tedbirler kapsamında dezenfekte çalışmaları devam ediyor. Belediye ekiplerimizce akşam saatleri itibarıyla PTT şubeleri ve merkezde bulunan tüm eczanelerde dezenfeksiyon işlemleri yapılmaktadır.

Belediyemiz tarafından corona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında akşam saatleri itibariyle belediyemizce tüm kamu ve özel bankalar ile vatandaşlarımızın yoğun olarak iş ve işlemlerini yürüttüğü kamu hizmeti veren noterlerde dezenfekte işlemleri yapılmaktadır.
Sağlığımız için #evindekalosmaniye

Corona virüs nedeniyle yaş sebze ve meyve satışlarına ilişkin Ticaret Bakanlığı Genelgesi esnaflarımıza tebliğ edilerek, kontrolleri yapılmaktadır.

 Belediyemiz tarafından corona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında, ilimiz merkezde bulunan tüm meydan ve parklarda dezenfekte işlemleri devam etmektedir. Sağlığımız için #evindekalosmaniye

Belediyemizce korona virüse karşı dezenfeksiyon çalışmaları büyük bir titizlikle devam ediyor. Tedbirler kapsamında ekiplerimizce Korkut Ata Üniversite’mizin tüm birimlerinde dezenfekte işlemleri yapılmaktadır. Sağlığımız için #evindekalosmaniye

Belediyemizce korona virüse karşı dezenfeksiyon çalışmaları büyük bir titizlikle devam ediyor. Tedbirler kapsamında ekiplerimizce çevre il ve ilçelere taşımacılık hizmeti veren dolmuşlar, meydanlar ve parkların dezenfekte işlemleri düzenli aralıklarla yapılmaktadır. Sağlığımız için #evindekalosmaniye

 

Şehrimizde korono virüs ( covid-19) tedbirleri kapsamında, vatandaşlarımız için bilgilendirme afişlerini tüm reklam alanlarına yerleştirdik. Sağlığımız için #evindekalosmaniye

 

Belediyemizce korona virüse karşı, parklarda dezenfeksiyon çalışmaları büyük bir titizlikle devam ediyor. Sağlığımız için #evindekalosmaniye


 

Osmaniye Şehirler Arası Otobüs Terminaline ve şehir içi dolmuş duraklarına el dezenfektan kiti konulmaya başlandı. Belediyemiz corona virüs ( COVİD-19 ) yayılma riskini önlemek için Şehirler Arası Otobüs Terminali ve vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı dolmuş duraklarına el dezenfektan kiti yerleştirmeye başladı. Dezenfekte kitini kullanan vatandaşlar, corona virüse karşı alınan bu tedbirlerden dolayı Belediyemize teşekkür etti.
Sağlığımız için #evindekalosmaniye

 

İlgili Terimler :