ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

OSMANİYE BELEDİYESİ GERİ DÖNÜŞÜM BANKALARI KURULDU

BİRİKTİRİLEN PUANLARLA VATANDAŞLAR, TEMİZLİK VE GIDA ÜRÜNLERİ ALABİLECEKLER

Osmaniye Belediyesi Sıfır Atık Projeleri’ne bir yenisini daha ekleyerek Geri Dönüşüm Bankaları kurdu. Kurulan geri dönüşüm bankaları puan sistemiyle hizmet verecek. Vatandaşların bun bankalara getirerek geri dönüşüme kazandıracağı cam, kağıt, atık yağ ve metal gibi ürünler kayıt altına alınarak Belediye tarafından atık getiren her vatandaşa ücretsiz olarak verilecek geri dönüşüm kartına puan olarak yüklenecek.

Geri dönüşüm kartlarında biriken puan karşılığında vatandaşlar yine kurulan geri dönüşüm bankalarından temizlik malzemesi ve gıda ürünleri alabilecekler.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendi öncülüğünde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından başlatılan ‘Sıfır Atık’ projesi, ülke genelinde olduğu gibi şehrimizde de büyük önem arz etmektedir. Hemşerilerimizin katkısı ve desteğiyle sıfır atık kapsamında hayata geçirdiğimiz projelerimize bir yenisini daha ekledik. Atıkları geri dönüşüme kazandırarak çevreyi korumak ve aynı zamanda ev ekonomisine de katkı sağlamayı hedefleyerek hayata geçirdiğimiz Geri Dönüşüm Bankası, Fakıuşağı Mahallesi Şehit Ömer Halisdemir Meydanı ve Şehit Albay Halil İbrahim Karaoğlanoğlu Parkı’nda hizmet vermeye başladı. Vatandaşlarımız geri dönüşüm bankalarına gelerek geri dönüşüm kartlarını temin edecekler. Geri dönüşüme kazandırdıkları her cam, plastik, kâğıt- karton, metal, atık yağ, atık pil ve elektronik atık gibi malzemeler karşılığında kartlarında puan biriktirecekler. Bu puanlar karşılığında ise temizlik malzemesi veya gıda ürünleri alarak ev ekonomilerine de katkı sağlamış olacaklar.” İfadelerini kullandı.

İlgili Terimler :