ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

OSMANİYE BELEDİYESİ GEZİCİ AŞEVİ’NDE HAZIRLANAN YEMEKLER VALİLİK İFTAR ÇADIRINDA DEPREMZEDE VATADAŞLARA İKRAM EDİLDİ

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ardından Osmaniye Belediyesi tarafından özel olarak tasarlanan “Gezici Aşevi” tırında hazırlanan iftar menüsü, valilik iftar çadırında depremzede vatandaşlara ikram edildi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve asrın felaketi olarak nitelendirilen yıkıcı depremlerin etkili olduğu 11 kent arasında yer alan Osmaniye’de vatandaşların tüm ihtiyaçlarının karşılanması adına çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yaşanan yıkıcı depremlerin ardından depremzede vatandaşların yemek ihtiyaçlarının karşılanması adına Osmaniye Belediyesi tarafından özel olarak tasarlanan “Gezici Aşevi” tırı 11 ayın sultanı Ramazan ayında da vatandaşların hizmetinde olacak.

Bu kapsamda depremden etkilenen vatandaşların yaşamlarını sürdürebilmeleri adına Esenevler Mahallesi’nde oluşturulan çadır kente, Osmaniye Valiliği tarafından iftar çadırı kuruldu. Kurulan iftar çadırında Ramazan ayının ilk orucunu açmak isteyen vatandaşlar için Osmaniye Belediyesi Gezici Aşevi tırında özel olarak iftar menüsü hazırlandı. Hazırlanan iftar menüsü Vali Erdinç Yılmaz, Belediye Başkanı Kadir Kara ve diğer protokol mensuplarının da katılımıyla iftar çadırında vatandaşlara ikram edildi. Ezanın okunmasının ardından yapılan dualar sonrasında ilk oruçlar açıldı.

 

İlgili Terimler :