OSMANİYE BELEDİYESİ, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE İFTAR ÖNCESİ SICAK YEMEK DAĞITIMI YAPIYOR

BAŞKAN KADİR KARA, ‘BU YIL SOFRALARIMIZ AYRI KURULSADA GÖNÜLLERİMİZ DAİMA BİRDİR’

Osmaniye Belediyesi, Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara her gün sıcak yemek servisi yapıyor. Osmaniye’de Ramazanın vazgeçilmezi olan geleneksel iftar çadırı, korona virüs önlemleri kapsamında bu yıl kurulmayınca Osmaniye Belediyesi de iftar yemeklerini ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine götürüyor.

Saatlerce tazeliğini koruyan özel hazırlanmış hijyenik yemek kaplarına konulan yemekler, Osmaniye Belediyesi ekipleri tarafından Osmaniye’nin dört bir yanına dağıtılıyor. Ramazan ayı boyunca 3 çeşit sıcak yemek, ekmek, meyve veya tatlı iftar öncesi vatandaşlara bizzat teslim ediliyor.

Yemek dağıtımı esnasında, personellerin yemekleri vatandaşlara ikram ederken hem hijyenik ortamı sağladıkları, hem de korona virüsün yayılma riskine karşı belirlenen kurallara hassasiyetle uyarak yemeklerin teslim edildiği kaydedildi.

Bu yıl sofralarımız ayrı kurulsa da gönüllerimiz daima birdir ve beraberdir diyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Her Ramazan ayında olduğu gibi bu ramazanda da ekmeğimizi, yemeğimizi hemşerilerimizle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayı boyunca ekiplerimizce ihtiyaç sahibi kıymetli hemşerilerimize sıcak yemekleri ulaştırılacak ve onların da sofrası şenlenecek inşallah. Çünkü bu şehrin doğasında dayanışma var. Tüm hemşerilerimin Ramazan ayını tebrik ediyor, dua ve tuttuğumuz oruçların kabul olmasını diliyorum. Mübarek Ramazan ayı hürmetine ülkemizi tehdidi altına alan korona virüsün bir an önce son bulup aynı sofrada iftar hep birlikte açmayı Cenab-ı Mevla’dan niyaz ediyorum. Saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.” İfadelerini kullandı.

İlgili Terimler :