ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

OSMANİYE BELEDİYESİ KEDİ EVLERİ YERLEŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

Osmaniye’de soğuk kış günlerinde sokak kedilerinin sıcak yuvada barınabilmeleri amacıyla özel olarak tasarlanan kedi evleri kentin belirli noktalarına yerleştirilemeye devam ediyor.

Osmaniye Belediyesi’ne bağlı Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından sokak hayvanlarıyla ilgili hayata geçirilen gönüllülük çalışması kapsamında özel olarak tasarımı yapılan kedi evleri, imalatının ardından daha önceden belirlenen muhtelif noktalara konulmaya devam ediyor. Bu kapsamda Mehmet Akif Ersoy Mahalle Muhtarlığı tarafından talep edilen kedi evi Muhtar Mehmet Yenilmez’e teslim edilirken ikinci kedi evi de KYK Kız Öğrenci Yurdu bahçesine koyuldu. Son yerleştirilen yuvalarla birlikte kent genelindeki kedi evlerinin sayısı 10’a yükseldi.

Özellikle soğuk kış aylarında sokak kedilerinin sıcak ortamda barınabilmeleri için özel tasarımla ahşap malzemeden imal edilen kedi evlerinde yaklaşık 20 kedi barınabiliyor.

Gönüllülerin koruması ve destekleriyle her geçen gün kedi evlerine yenileri ekleniyor. Osmaniye Belediyesi tarafından gönüllülere sağlanan mama desteğiyle sokakta yaşayan kedilerin besleme işlemleri de yine gönüllüler tarafından yapılıyor.

İlgili Terimler :