OSMANİYE BELEDİYESİ, KORONA VİRÜSE KARŞI ETKİN MÜCADELESİNE DEVAM EDİYOR

TÜM CADDE VE SOKAKLAR TEMİZLİK VE HİJYEN ÜRÜNLERİ İLE DEZENFEKTE EDİLİYOR

Osmaniye Belediyesi, ülkemizi ve şehrimizi etkisi altına alan korona virüs (KOVİD-19)’ün yayılmasına karşı etkin mücadelesini arttırarak aralıksız sürdürüyor.

Korona virüsün ülkemizde tespit edildiği ilk günden itibaren şehrimizin her alanında Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü Sağlık Amirliği ekiplerince dezenfeksiyon çalışmalarına devam ediliyor.

Mücadele kapsamında temizlik ve hijyen ürünlerinin bulunduğu özel karışımla ana arter yollar ve caddeler Osmaniye Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü araçlarıyla yıkanırken 36 mahallemizde bulunan tüm sokaklarımız Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan özel dizayn edilmiş araçlar ile dezenfekte ediliyor.

Osmaniye Belediyesi’nce kovid-19’a karşı yürütülen etkin ve istikrarlı mücadelenin kentte virüs tamamen yok olana kadar sürdürüleceği kaydedildi.

Vatandaşlarımızın sağlığı bizler için her şeyden önemli diyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Korona virüsün bulaşı riskine karşı Osmaniye Belediyesi olarak her türlü çalışmayı ve etkin mücadeleyi gerçekleştiriyoruz. Hemşerilerimizin sağlığı için tüm ekiplerimiz şehrimizin her alanında çalışmaktalar. Hastanelerimiz, parklarımız, kamu kuruluşlarının hizmet binaları, camilerimiz, ATM’ler başta olmak üzere vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı tüm alanların yanı sıra ana arter yollarımız ve kentimizin tüm sokakları itfaiye ve özel dizayn edilmiş araçlarımız ile dezenfekte ediliyor. Durmaksızın yürüttüğümüz çalışmalar ve etkin mücadelemiz korona virüs tehlikesi son buluncaya kadar sürecektir. Kıymetli hemşerilerim, Devletimizce yapılan tüm uyarılara eksiksiz riayet edilmesi gerektiğini ve maske, kontrollü sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasının hayati önem taşıdığını ifade etmek istiyorum. Sizlerin sağlığı bizler için çok önemli.” İfadelerini kullandı.

İlgili Terimler :