OSMANİYE BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMI SÜRESİNCE ARALIKSIZ HİZMET VERECEK

Osmaniye Belediyesi Kurban Bayramı öncesi, vatandaşların sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirebilmeleri için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Şehir merkezinde kurban bayramı süresince vatandaşların herhangi bir konuda mağduriyet yaşamamaları için müdürlükler bünyesinde oluşturulacak nöbetçi ekiplerce aralıksız hizmet vermeye devam edecek.

KURBAN ATIK POŞETLERİ DAĞITILACAK

Osmaniye Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince kurban atıklarının düzenli ve sağlıklı koşullarda toplanabilmesi amacıyla mahalle muhtarlarımız aracılığıyla vatandaşlarımıza atık poşetleri ulaştırılacak. Vatandaşlarımız mahalle muhtarlıklarından atık poşetlerini tedarik edebilecekler.

ZABITA DENETİMLERİ SIKLAŞTIRILACAK

Osmaniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince vatandaşların bayram alışverişlerini rahat bir biçimde yapabilmeleri amacıyla bayram tatili süresince şehir merkezi başta olmak üzere bir dizi tedbir alarak denetimlerini sıklaştıracak.

 MEZARLIKLARA ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ

Osmaniye Asri Mezarlığı başta olmak üzere mahallelerde bulunan diğer mezarlıkta bayram öncesi gerekli bakım,  onarım ve temizlik çalışmalarının tamamlandığı kaydedildi. Vatandaşlarımızın mezarlık ziyaretlerini yapmaları için kurban bayramı süresince Cumhuriyet Meydanı’ndan Asri Mezarlığa ücretsiz servis yapacak. Servis araçları bayramın birinci günü saat 11.00’dan 16.00’a kadar ve bayramın ikinci, üçüncü ve dördüncü günleri sabah saat 09.00 ile 16.00 saatleri arasında vefat etmiş yakınlarının kabristanlarını ziyaret etmek isteyen Osmaniyeli vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek.

BAYRAMDA OSMANİYE GÜL KOKACAK

Kurban Bayramında Osmaniye’nin caddelerine ve merkezde bulunan camilerin civarına Osmaniye Belediyesi ekipleri tarafından gülsuyu esansı sıkılacağı kaydedildi.

KURBAN SATIŞ ALANLARI

Kurban satış yerleri olarak Fakıuşağı Yurtkur Binası Karşısı Samet Aybaba İzci Kampı yanı ve Yunus Emre Mahallesinde bulunan Osmaniye Belediyesi Hayvan Satış Pazarı kurban satış alanları olarak hizmet vermeye devam ediyor.

KURBAN KESİM ALANLARI

Kurban Kesim alanları olarak belirlenen Belediye mezbahanesi,  Salı Kapalı Semt Pazarı ve özel et kombinelerinde vatandaşlarımız kurbanlarını kesebilecek. Özel oto yıkama ve yağlama yerlerinde kesim yapmak isteyen işyeri sahipleri tarafından Osmaniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne başvurularak izin almak ve uygun koşulları sağlandığında kasap bulundurmak şartıyla kesim yapılabilecek. İzin alınmadan kesim yapılan yerlerin tespiti halinde gerekli yasal yaptırımlar uygulanacak. Hayvan satış pazarlarında sağlıklı ortam oluşmayacağı için satış alanlarında kurban kesimi yapılmayacak. Ayrıca kamuya açık alanlarda, yol, park vb yerlerde kurban kesimi yapılamayacak. Vatandaşlar kendilerine ait alanlarda genel sağlık kurallarına ve Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından alınan kararlara uygun bir biçimde kurbanlarını kesebilecek.

DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİ ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Osmaniye Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sağlık Amirliği ekiplerimizce bayram tatili süresince korona virüs (kovid-19)’ün yayılma riskine karşı alınan tedbirler kapsamında dezenfeksiyon işlemleri aralıksız devam edecek. Osmaniyeli vatandaşların sağlığı için kurban satış alanlarında ve kurban kesim alanlarında günlük olarak dezenfekte çalışmalarının yapılacağı kaydedildi. Ayrıca ilimiz genelinde vatandaşlarımızın sık kullandığı alanlarda da kovid-19’un bulaşı riskine karşı dezenfekte işlemleri yapılacak.

Vatandaşlarımız bayram süresince herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için her türlü şikayet ve taleplerini 24 saat hizmet veren (0328) 440 00 80 numaralı telefonla Osmaniye Belediyesi Çağrı Merkezine iletebilecek.

İlgili Terimler :