ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

OSMANİYE BELEDİYESİ RAMAZAN BAYRAMINA HAZIR

BAŞKAN ÇENET; “HEMŞERİLERİMİZİN HER AN YANI BAŞINDA OLACAĞIZ”
Osmaniye Belediyesi, vatandaşların bayram tatili ve Ramazan Bayram sürecinde sorun yaşamamaları için hazırlıklarını tamamladı.
Ramazan Bayramına özenle hazırlanan Osmaniye Belediyesi, cadde ve sokak temizlikleri, mezarlık içerisi yol yapımları, temizlik ve genel bakım, İlaçlama ekiplerince şehrin her noktasında ilaçlama çalışmaları ile Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler semt pazarlarında ve şehir içinde denetimlerini sıklaştırdı.

Bayram süresince belediye hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi ve Osmaniyeli vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için belediye ekipleri görevleri başında olacak.
Vatandaşlar bayram tatili süresince talep ve şikâyetlerini (0328) 440 00 80 numaralı belediye çağrı merkezini arayarak bildirebilecekler. 24 saat esasıyla görev yapan belediye çağrı merkezi, gelen talepleri en hızlı bir şekilde saha ekiplerine ileterek vatandaşların taleplerinin yerine getirilmesini sağlayacak.
Bayrama hazır olduklarını belirten Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet; “Hemşerilerimizin her an yanı başında olacağız. Hiç kimsenin mağduriyet yaşamaması için tüm ekiplerimizle görev başında çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah her sabah daha güzel bir Osmaniye’de uyanacağız. Tüm vatandaşlarımızın bayramını tebrik ediyor, sağlık ve huzurla bir bayram geçirmelerini diliyorum.” İfadelerini kullandı.

CUMHURİYET MEYDANI VE KONTEYNER KENT’TEN ASRİ MEZARLIĞA ÜCRETSİZ SERVİS
Osmaniye Belediyesi, vatandaşların yoğun olarak ziyaret edeceği mezarlıklarda çalışmalarını sürdürürken anı zamanda ulaşımı kolaylaştırmak için iki ayrı noktadan bayram süresince ücretsiz servis imkânı sağlayacak. Cumhuriyet Meydanı’ndan ücretsiz servisler, bayramın 1’inci günü 10.00 – 12.00 – 14.00 – 16.00 saatlerinde, bayramın 2 ve 3’üncü günü ise 09.00 – 11.00 – 13.00 – 15.00 saatlerinde asri mezarlığa gitmek üzere hareket edecek. Konteyner Kent’ten ise servis araçları bayramın 1, 2 ve 3’üncü günü 10.00 – 12.00 – 14.00 saatlerinde hareket edecek. Asri mezarlık ziyaretlerini tamamlayan hemşerilerimiz yine aynı şekilde belediye ücretsiz servisleri ile bindikleri noktaya güvenli bir şekilde dönmeleri sağlanacak.

BAYRAM NAMAZINDA CAMİİLER GÜLSUYU KOKACAK
Ramazan Bayramının birinci gününde bayram namazı öncesi ve sonrasında camiilerde belediye ilaçlama ekipleri tarafından gülsuyu esansı sıkılacak.

İlgili Terimler :