ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

OSMANİYE BELEDİYESİ SU ALTI VE ÜSTÜ ARAMA KURTARMA EKİBİ KURUYOR

Osmaniye Belediyesi, su üstü ve su altı arama kurtarma, köpekli arama kurtarma ve KBNR (Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer tehditlere karşı halkın sağlığını korumak) ekibi kuruyor.

Osmaniye Belediyesi, baraj, göl, gölet, DSİ sulama kanalları ve akarsular gibi alanlarda oluşabilecek kayıp, kaza ve boğulma ihbarlarında müdahalede bulunmak için su üstü ve su altı arama kurtarma ekibi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde kuruluyor.

Teorik eğitimlerini tamamlayan itfaiye ekiplerinin görev ve sorumluluğu kapsamında dalgıç personel yetiştirilmesi için su altı ve su üstü arama kurtarma ihtisas eğitimlerine başlandı.

Belediye İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde kurulacak olan ekip ilk eğitimlerini Tosyalı Yüzme havuzunda almaya başladılar. Eğitimler göl, gölet, akarsu ve denizde devam edecek. Profesyonel dalgıç ve eğitimciler tarafından titizlikle yürütülen eğitimlerin ardından ekiplerimiz göreve hazır hale gelecekler.

BAŞKAN KADİR KARA, ‘EKİBİMİZ HER AN GÖREVE HAZIR OLACAK’

Osmaniye Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde kurulacak olan ekip, ihtiyaç halinde şehrimizin ve Türkiye’nin her bölgesinde arama ve kurtarma faaliyetlerinde bulunacak.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Yaşanmasını hiç istemediğimiz yangın, sel gibi olaylarda kayıp, kaza ve boğulma ihbarlarında müdahalede bulunmak için ekiplerimiz her an görevleri başında hazır bulundurulacak. Belediyemiz İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde kuracağımız 7 kişilik su üstü ve su altı arama kurtarma, köpekli arama kurtarma ve KBNR ekiplerimiz hem şehrimizde hem de ihtiyaç duyulduğunda ülkemiz genelinde faaliyetlerde bulunacaklar.” İfadelerini kullandı.

İlgili Terimler :