ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

OSMANİYE BELEDİYESİ YADES 2022 PROJESİ ONAYLANDI

Osmaniye Belediyesi şu anda devam eden Yaşlı Destek Programı (YADES) 2021 projesinde gösterdiği başarı ile 2022 yılı için de hazırladığı projeyle hibe desteği almaya hak kazandı.

Osmaniye Belediyesi’nin ‘Ata Projesi’ kapsamında ‘Evimde Mutluyum’ sloganıyla başlattığı proje, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü YADES 2022 programı kapsamında 500 bin TL’lik hibe desteği aldığı açıklandı.

Proje kapsamında Belediye Kültür Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekipler tarafından 65 yaş üstü vatandaşlar evlerinde ziyaret edilerek ihtiyaçları kayıt altına alınıyor.

Desteğe ihtiyaç duyan yaşlıların ihtiyaçları ve talepleri proje kapsamında belediye imkânları ile ihtiyaçları gideriliyor.

Proje kapsamında hizmete ihtiyaç duyan 65 yaş üstü yaşlılar yaşadıkları evlerinde sağlık taraması, psikolojik destek, ozonlu su ile banyo, tırnak kesimi, saç bakımı gibi hizmetler veriliyor.

BAŞKAN KADİR KARA’DAN, ‘BÜYÜKLERİMİZİN HER ZAMAN DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ.’

Osmaniyeli hemşerilerimiz için desteklerini esirgemeyen Sayın Bakanımız Derya Yanık’a şükranlarımı sunuyorum diyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, “Ata Projemiz kapsamında ‘Evimde Mutluyum’ sloganıyla başlattığımız projemize YADES programı kapsamında destek veren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık hanımefendiye şahsım ve şehrim adına teşekkür ediyorum. İnşallah büyüklerimizin her zaman yanında destekçileri olarak yaşamlarını daha da kolaylaştırmak için çalışmalarımıza ara vermeyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

BAKAN DERYA YANIK, ‘BİZİMLE İŞBİRLİĞİ YAPAN OSMANİYE BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM.’

Bir dizi ziyaretler ve açılışlar için Osmaniye’ye gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yapmış olduğu konuşmasında; “Evde bakım hizmetleri kapsamında yerel dinamikleri harekete geçirerek yaşlılık alanında farkındalık oluşturmak, yaşlılarımızın ev ortamlarında desteklenmeleri ve sosyal hayata katılmaları amacıyla Yaşlı Destek Programı (YADES)’nı başlattık. Evde kişisel bakımından ev temizliğine, yemek yapımına kadar birçok hizmeti bakanlığımızın destekleriyle belediyelerimiz eliyle gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki süreçte Osmaniyemizde, hem il belediyemiz hem de bazı ilçe belediyelerin eliyle YADES programımızı hayata geçireceğiz. Kendi evlerinde yaşamaya devam eden değerli büyüklerimize bu hizmeti temin etmiş olacağız. Bu vesileyle bizimle iş birliği yapan belediyelerimize Osmaniye Belediye Başkanımızın şahsında çok teşekkür ediyorum. “ dedi.

İlgili Terimler :