ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

OSMANİYE BELEDİYESİ’NDEN BAKIMA İHTİYAÇ DUYAN VATANDAŞLAR İÇİN EVDE KİŞİSEL BAKIM VE BANYO HİZMETİ

BAŞKAN KADİR KARA, ‘BAKIMA İHTİYAÇ DUYAN HEMŞERİLERİMİZİ ASLA YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ’

Osmaniye Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla Ata Projesi kapsamında ‘Evimde Mutluyum’ sloganıyla yaşlı, engelli ve yatağa bağımlı vatandaşlar için evde kişisel bakım ve banyo hizmeti veriyor.

Evde kişisel bakım ve banyo hizmetlerinden yaş, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin evden çıkamayacak durumda olan kendi imkânları ile kişisel bakım ve banyo ihtiyaçlarını karşılayamayan ve bir başka kimsenin yardımına ihtiyaç duyan hasta, yaşlı ve engelli tüm vatandaşlar ücretsiz bir şekilde faydalanabiliyor.

Osmaniye Belediyesi, ‘Evimde Mutluyum’ sloganı ile yatağa bağımlı ve ihtiyaçlarını kendisi karşılayamayan vatandaşlar için ücretsiz olarak sağlık taraması, ozonlu su ile hastanın yatağında özel bir havuzda banyo hizmeti, saç-sakal tıraşı, tırnak kesimi, genel vücut temizliği ve yatak yaralarının pansumanın yapılması gibi hizmetleri vatandaşlara sunuyor.

Belediye tarafından ücretsiz olarak verilen evde bakım hizmetleri ile ilgili konuşan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Birlikte yaşadığımız şehrimizde gücümüz yettiğince her vatandaşlımızın gönlüne dokunmaya büyük gayret gösteriyoruz. Ata projemiz kapsamında kişisel bakıma ihtiyaç duyan hemşerilerimizi yalnız bırakmıyoruz. Asla da yalnız bırakmayacağız. Dualarını her an üzerimizde hissettiğimiz bizleri büyütüp bu yaşa getiren büyüklerimiz ve engelli kardeşlerimiz için verdiğimiz bu hizmeti sosyal belediyecilik anlayışıyla Allah’ın izni ile gücümüz yettiğince devam ettireceğiz.” İfadelerini kullandı.

Osmaniye Belediyesi’nin evde bakım hizmetinden faydalanmak isteyenler (0328) 440 00 80 no’lu çağrı merkezini arayarak talepte bulunabilir veya Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Destek Birimine başvurabilirler. Belediye ekiplerince talepler doğrultusunda yerinde inceleme yapıldıktan sonra ilgili hastaya randevu verilerek belirli periyotlar halinde hizmetten yararlanması sağlanacak.

 

İlgili Terimler :