ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

OSMANİYE BELEDİYESİ’NİN YADES PROJESİ BAŞLADI

YADES KAPSAMINDA DESTEKLENEN HAYAT SİZİNLE GÜZEL PROJESİ BAŞLADI

Osmaniye Belediyesi’nin Yaslı Destek Programı (YADES) tarafından maddi destek sağlanan ‘Hayat Sizinle Güzel’ isimli projesi başladı. Projeye, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü YADES programı kapsamında 200 bin TL’lik hibe desteğinde bulunurken, Osmaniye Belediyesi eş finansman olarak 80 bin TL ile projeyi güçlendiriyor.

Bu yılın ocak ayının ortalarında imzalan sözleşmeler ile hayata geçirilen proje kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlar evlerinde ziyaret edilerek ihtiyaçları kayıt altına alınıyor, acil destek olunması gereken yaşlılar ise proje kapsamında ve belediye imkânları ile ihtiyaçları gideriliyor. Proje kapsamında hizmete ihtiyaç duyan 65 yaş üstü yaşlıların korunması ve desteklenmesi ile biyo-psiko sosyal bakıma ihtiyacı olanların yaşadıkları mekânlarda gerekli olan bakımlarının yapılarak, bu yönde desteklenmeleri ve böylece yaşamlarının kolaylaştırılması hedefleniyor. Proje kapsamında evde sağlık, psikolojik destek, evde temizlik, gıda-hijyen paketi, sıcak yemek ve ulaşım gibi hizmetler verilecek. Hizmetlerin bir kısmının verilmesine başlandığı kaydedildi.

KARA, “HAYAT BÜYÜKLERİMİZ İLE GÜZEL”

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, “Projemizin ismi gibi hayat büyüklerimiz ile yaşlılarımızla daha güzel, onlar başımızın tacıdır. YADES kapsamında bu projeye destek veren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Hemşehrimiz Sayın Derya Yanık’a ve il müdürlüğümüze çok teşekkür ederim” dedi.  Kara, Bu proje ile birlikte yaşlılarımız için daha birçok çalışmaya imza atılacağını sözlerine ekledi.

İlgili Terimler :