OSMANİYE MASAL PARK’TA MASAL ANLATMA YARIŞMASI

Osmaniye Belediyesi 4. Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali kapsamında Osmaniye Belediyesi ve Osmaniye Masal Park tarafından İlkokullar arasında “Osmaniye Masal Park’ta Masal Anlatma” yarışması yapılacak.
İlkokullar arası düzenlenen yarışmada, okullar kendi bünyelerinde yaptıkları ön yarışma ile birinci belirleyecek ve seçilen birinci, okulunu temsil edecek. Okullar kendi bünyelerinde seçtikleri birincinin belgelerini 30 Nisan 2019’a kadar Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne gönderecek. Yarışma, 2 Mayıs 2019 Osmaniye Masal Park açık hava sahnesinde yapılacak.


Yarışmada birinciye 150 TL değerinde kitap hediye çeki ve üç aylık sınırsız Masal Park kullanım bilekliği; ikinciye 100 TL değerinde kitap hediye çeki ve iki aylık sınırsız Masal Park kullanım bilekliği; üçüncüye 50 TL değerinde kitap hediye çeki ve bir aylık sınırsız Masal Park kullanım bilekliği hediye edilecek. Yarışmaya katılacak tüm öğrencilere 1 günlük sınırsız Masal Park kullanım bilekliği verilecektir.

Yarışma şartnamesi;

OSMANİYE BELEDİYESİ 4. GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI VE OYUNCAKLARI FESTİVALİ

İLKOKULLAR ARASI

“OSMANİYE MASAL PARK’TA MASAL ANLATMA YARIŞMASI”

Konu: Osmaniye Belediyesi 4. Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali kapsamında Osmaniye Belediyesi ve Osmaniye Masal Park tarafından İlkokullar arası arasında “Osmaniye Masal Park’ta Masal Anlatma” yarışması düzenlenecektir.

Amaç
Madde 1- Bu etkinliğin amacı, ilimiz ilkokullarında öğrenim gören öğrencileri; Türk dilini doğru, etkili ve kurallarına uygun olarak konuşmaya özendirmek, onlara toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi ve özgüven kazanmalarına katkı sağlamaktır.
Kapsam: Bu özel şartname yukarıda konusu belirtilen “Masal Anlatma” yarışmasına katılma koşullarını, yarışmaya başvuru şeklini, yarışma jürisini, verilecek ödülleri ve ödül töreniyle yarışma takvimine ilişkin esasları kapsar.

 YARIŞMA ŞARTLARI

 • “Masal Anlatma Yarışması” öğrencilerin kendilerini ifade etmelerini sağlamak ve hayal dünyalarını geliştirmek amacıyla düzenlenmiştir.
 • Seçilen masal Türk Milli Eğitim amaçlarına uygun olmalıdır.
 • Öğrenci , yerli-yabancı fark etmeksizin istediği masalla yarışmaya katılabilir.
 • Bu yarışmaya Osmaniye Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilkokul  öğrencileri katılacaktır. Yarışmaya grup halinde katılım olamaz. Her okulu 1 öğrenci ile temsil edecektir.
 • Masal ezberden anlatılacaktır. Yarışmada müzik, kostüm, kullanılabilir. Kostüm kullanacak yarışmacıya hazırlanması için ek süre verilmeyecek, bu nedenle kostümler daha önceden giyilmiş olmalıdır.
 • Okullar kendi bünyelerinde yaptıkları ön yarışma ile birinci belirleyecek ve seçilen birinci, yarışmaya gönderilecektir.
 • Yarışmacılar anlatacakları masal metnini kimlik fotokopileri ile verecekler, kimlik fotokopisinin arkasına gerekli bilgileri (sınıf, okul numarası, ev veya cep telefonu) yazılacaktır.
 • Katılımcılar hazırladıkları  masalı en fazla 5 dakika anlatacaklardır. Anlatım 5 dakikayı aşarsa kesilecektir. Anlatıma fon müziği eklenebilir.
 • Okullar kendi bünyelerinde seçtikleri birincinin belgelerini 30 Nisan 2019’a kadar Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne gönderecektir. Detaylı bilgi için Kutalmış Gürel: 507 724 9 725
 • Yarışma 2 Mayıs 2019 Osmaniye Masal Park açık hava sahnesinde yapılacaktır.
 • Jürinin puanlaması aşağıdaki ölçütlere göre olacaktır: -Akıcılık: 15, -Hitabet:15, -Kendine Güven:10, -Hissetme Hissettirme:15, -Jest-mimik:20, -Ses tonu:10 puan, – Süreyi kullanma:10 puan, – Kostüm:5 puan olarak değerlendirilecektir. Puan eşitliği halinde, birinci olan öğrencinin belirlenmesinde, doğum tarihi küçük olan ilk sırayı alır. Yine eşitlik durumunda ise kura çekilir.

ÖDÜLLER:

1.150 TL değerinde Kitap Hediye Çeki ve Üç aylık sınırsız Masal Park kullanım bilekliği

2.100 TL değerinde Kitap Hediye Çeki ve iki aylık sınırsız Masal Park kullanım bilekliği

 1. 50 TL değerinde Kitap Hediye Çeki ve bir aylık sınırsız Masal Park kullanım bilekliği

NOT: Yarışmaya katılan tüm öğrencilere 1 günlük sınırsız Masal Park kullanım bilekliği verilecektir.

İlgili Terimler :