ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

OSMANİYE’DE “KADINA ŞİDDETE SIFIR TOLERANS” YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ

Şehit Bekir Evren İmam Hatip Ortaokulu yanında başlayan ve Park 328 AVM önünde sona eren yürüyüşe Vali Ömer Faruk Coşkun ve eşi Sevilay Coşun, Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Teke, Sehavet Arslankurt ve Hacer Burcu Yüceer, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk ve eşi Prof. Dr. Zeynep Türk , İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, Osmaniye Barosu mensupları, OKÜ Şiddetle Mücadele Kulübü, çok sayıda sivil toplum kuruluşunun temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Yürüyüş boyunca katılımcılar ellerindeki şiddet karşıtı dövizler taşıdılar ve şiddeti kınayan slogan attılar.

VALİ COŞKUN, “KADINA ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE HERKESİN AHLAKİ VE VİCDANİ SORUMLULUĞUDUR.”

Yürüyüş sonunda konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun, duyarlılık göstererek yürüyüşe katılan herkese teşekkür ederek “Bilindiği üzere 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü. Bu hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bugün de toplumumuzda bir farkındalık oluşturması amacıyla bu yürüyüşü gerçekleştirdik. Biz, kadına şiddeti; hem aileye hem topluma hem de insanlığa ihanet olarak görüyoruz. Kadına şiddete karşı mücadele herkesin ahlaki ve vicdani sorumluluğudur. Bu anlamda toplumumuzdaki herkesin bu mücadeleye katılmasını bekliyoruz. Kadına karşı şiddete sıfır tolerans diyoruz, her türlü şiddete de hayır diyoruz” diye konuştu.

Vali Coşkun’un konuşmasının ardından yürüyüş boyunca kadınların ellerinde taşıdıkları turuncu balonlar gökyüzüne bırakıldı.

Etkinlik kapsamında, Park 328 AVM ve Osmaniye Valiliğinde kurulan stantlarda ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ konulu bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

İlgili Terimler :