ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

OSMANİYE’DE, SOSYAL GİRİŞİMCİLİK UYUM VE GÜÇLENDİRME PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOĞAKA) yerelde uygulayıcısı olduğu, Avrupa Birliği finansmanı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve Dünya Bankası koordinasyonunda yürütülen, Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi’nin başlangıç toplantısı (SEECO) Osmaniye Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

İstişare toplantısına, Belediye Başkan Yardımcısı Hacer Burcu Yüceer, önceki dönem başkan yardımcısı ve meclis üyesi Sehavet Aslankurt ve kadın kooperatifleri temsilcileri gibi pek çok davetli katıldı. Toplantıda, DOĞAKA uzmanı ve SEECO Projesi odak kişisi Ali Kıncal, SEECO Projesinin faaliyetlerine odaklanan sunumunu yaptı.

İstişare toplantısında, potansiyel faydalanıcıların Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından projenin bölge faaliyetleri hakkında bilgilendirilip, gelecekte kurulması düşünülen benzer tesisler için fikirleri alınarak, proje ile ilgili soruları yanıtlandı.

SEECO Projesinin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ve Dünya Bankasının koordinasyonunda, DOĞAKA’da dâhil olduğu beş kalkınma ajansı tarafından yerelde yürütülmekte olduğu kaydedildi.

Dünya Bankasının çevresel ve sosyal çerçevesi doğrultusunda, kurulacak tesislerden etkilenecek paydaşlar ve potansiyel faydalanıcıların katılımı ile kamuoyu ile istişare toplantıları yapılması gerekmekte olduğu belirtildi.

SEECO kapsamında Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye’de hayata geçirilecek sosyal girişimcilik merkezleri için kamuoyu ile istişare toplantılarının 16 ve 17 Mayıs 2023 tarihlerinde tamamlandığı kaydedildi.

İlgili Terimler :