ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

OSMANİYE’DEKİ, AKDENİZ OFF ROAD KUPASI FİNAL YARIŞLARI NEFES KESTİ

Osmaniye Belediyesi 6. Off-Road etkinlikleri kapsamında düzenlenen, Akdeniz Off-Road Kupası final yarışları renkli görüntülere sahne oldu. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Akdeniz Off-Road Kupası Final yarışlarına Türkiye’nin farklı kentlerinden özel olarak tasarlanan arazi araçları katıldı. Fakıuşağı Mahallesi ile Dereobası Yolu Off-Road alanında yapılacak yarışlara, Belediye Başkanı Kara’nın pilotluğunu yaptığı araçla, Vali Erdinç Yılmaz ve Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş ile birlikte selamlama turu atarak start verdi. Akdeniz Off-Road Kupası son ayağı olan yarışlarda 18 araç, yaklaşık 4,5 kilometrelik parkurda, 3 tur şeklinde engebeli yerlerden ve su geçişleri gibi alanlardan geçerek derece elde edebilmek için sürüş yaptı. Nefes kesen yarışları, alanı dolduran çok sayıda vatandaş izledi.

OSMANİYE’YE BİR FARKINDALIK KAZANDIRABİLİYORUZ

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasının ardından Belediye Başkanı Kadir Kara, açılış konuşması yaptı. Başkan Kadir Kara, “Osmaniye Belediyesi olarak yıllardır Off-road yarışlarına ev sahipliği yapmaya çalışıyoruz ama biz sadece bu işin organizasyonu konusunda varız. Esas bu organizasyonu gerçekleştiren çok değerli, çok kıymetli off-road’a gönül vermiş değerli Osmaniyeli kardeşlerimiz var. Onların katkılarıyla biz bunu gerçekleştirebiliyoruz. Osmaniye’ye bir farkındalık kazandırabiliyoruz. Ben o yüzden bugüne kadar düzenlenen bu off-road yarışlarında ve en son geldiğimiz bu noktada Adeniz Off-Road Kupası finalinin Osmaniye’de gerçekleştirmesini sağlayan Off-road kulübünün ekiplerine gönülden teşekkür ediyorum. Osmaniye adına, Osmaniye’nin adını Türkiye’ye duyurmak adına yaptıkları bu organizasyon sebebiyle teşekkür ediyorum.” Dedi.

KARAÇAY VADİSİNE MİLLET BAHÇESİ

Bu off-road yarışlarına burada yapılmaya devam edilecek. Burası Allah izin verirse önümüzdeki sene sayın valimizin köprüden aşağı bölümden başlatmış olduğu Karaçay düzenleme projesinin devamında burası millet bahçesi olarak yapılacak, inşallah bakanlık tarafından. O zaman burası daha güzel, daha yaşanabilir, daha çok etrafta güzelliklerin olduğu bir bölge haline geleceğine inandığım bu bölgenin şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

OSMANİYE’MİZ HERŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK

Böyle bir organizasyonun Osmaniye’de yapılmasından gurur duyduğunu ifade eden Vali Erdinç Yılmaz ise şunları kaydetti: “Osmaniye’miz her şeyin en güzeline layıktır. Yapılacak bütün organizasyonların da en iyisini yapar. Bugün de inşallah kazasız, belasız, sorunsuz bu off-road yarışmaları bu faaliyetlerin en iyi şekilde sona ereceğini, Osmaniyeli hemşerilerimizin de gereken ilgiyi göstermelerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız gerçekten çok güzel organizasyonlar yapıyor. Yaptığında güzel yapıyor. İnşallah hep böyle faaliyetlerine devam etsin istiyoruz. Bu alanı da inşallah muhteşem bir güzelliğe kavuşturma gayretindeyiz. O zaman daha güzel bir ortamda, bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ben bir kez daha kulübümüze, bu yarışmaya katkı sağlayan, tabii öncülük eden belediye başkanımıza, yönetimine çok teşekkür ediyorum. Bu faaliyetlerin Osmaniye’mizin tanıtılmasında çok önemli katkılar sağladığını biliyoruz. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

DERECEYE GİRENLERE KUPA VE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Osmaniye Belediyesi ve Osmaniye Off Road Kulübü’nün birlikte düzenlediği 6’ncı Off-Road etkinlikleri Akdeniz Off-Road Kupası Final Yarışlarında dereceye girenler belli oldu. S1 klasmanında Zeynel Can Özgünay ve Murat Gürtekin birinci, Yasin Fırat ve Burak Arık ikinci oldular. S2 klasmanında Haceli Şam ve Ebubekir Uysal birinci, Remzi Yırtıcı ve Hakan Yiğit ikincillik, Can Tunay Açıkgöz ve Halik Akgün üçüncülük elde ettiler. S3 klasmanında Mesut Kara ve Doğan Akpınar birinci, İrşat Biçer ve Fettah Yiğit ikinci, Oğuzhan Mercan ve Ahmet Ali Günar üçüncü, S4 klasmanında Yiğithan Tarhan ve Hasan Armutçu birinci, Çağdaş Bağdatlı ve Ulaş Özden ikinci, Abdullah Çardak ve Kemal Arıcan ise üçüncü oldular. Genel klasmanda ise Yiğithan Tarhan ve Hasan Armutçu birinci, Haceli Şam ve Ebubekir Uysal ikinci, Çağdaş Bağdatlı ve Ulaş Özden üçüncü oldular. Dereceye giren yarışmacılara Belediye Başkan Yardımcıları tarafından ödülleri verildi.

 


İlgili Terimler :