Osmaniye’nin İlk Kitap Fuarı Kapılarını Açıyor

kitap fuarı açılıyor (13)OSMANİYE BELEDİYESİ KİTAP FUARI CUMHURİYET MEYDANINDA KİTAPSEVERLER İLE BULUŞUYOR
Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen Osmaniye’nin ilk kitap fuarı kapılarını açıyor. 9 – 18 Aralık tarihleri arasında Cumhuriyet Meydanında açılacak olan fuarda kitapseverler bir araya gelecek.
Osmaniye Belediyesi Kitap Fuarı, kültürel açıdan kentin önemli bir kazanımı olacak. Fuara katılacak küçük okurlara ise Osmaniye Belediyesi tarafından okullarda karton kumbara dağıtımına başlandı.
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Kadir Kara; “Bu etkinlik benim için çok önemli. Biz, bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum diyen bir peygamber ümmetiyiz. Şu anda okullarımızda personellerimiz tarafından karton kumbaralar dağıtılıyor. İstiyoruz ki çocuklarımız kendi biriktirdikleri harçlıkları ile kitaplarını alsınlar. Böylece onlar için daha değerli olacaktır. Kitap fuarından faydalanan insanlarımızın ufkunu ve vizyonunu genişleterek, toplumun hızlı gelişmesine katkı sağlayacaktır.” Dedi.
Osmaniye Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek kitap fuarına tüm Osmaniyelileri beklediğini ifade eden Başkan Kara, ilk alışverişi de kendisinin yapacağını söyledi.

 

10aralik

 

11aralik

 

 

 

 

 

İlgili Terimler :