ŞİDDETLİ FIRTINA VE SAĞANAK YAĞIŞ NEDENİYLE BELEDİYE EKİPLERİMİZCE GECE BOYUNCA ÇALIŞMA YAPILDI

ÇATISI ZARAR GÖREN BİNALAR KONTROL EDİLDİ, DEVRİLEN AĞAÇ VE MALZEMELER KALDIRILDI.

Belediye ekiplerimiz, şiddetli yağmur ve fırtınadan dolayı şehrimizde bir sıkıntı yaşanmaması için gece boyunca çalışmaları aralıksız sürdürdü.

Osmaniye’yi dün akşam saatlerinden bu yana etkisi altına alan şiddetli fırtına ve sağanak yağış nedeniyle belediye ekiplerimizce gece boyunca çalışmalarına ara vermeden devam etti.

Yaşanan kuraklık sonrası bölgemizde başlayan şiddetli fırtına ve sağanak yağış şehrimizde bazı binaların çatılarına zarar verdi, bazı ağaçlar ise devrildi. Belediye ekiplerimizce gece boyunca sürdürülen çalışmalarda zarar gören kanalizasyon hatlarına müdahale edildi, yol ve caddelere savrulan bina çatıları ve ağaçlar kaldırıldı.

Osmaniye genelinde şiddetli fırtına nedeniyle 5 binanın çatısı uçarken, 5 ağaç da devrildi, 2 bölgede kanalizasyon hattı zarar gördü.

Ekiplerimizce bölgemizde birkaç gün daha devam etmesi beklenen fırtına ve yağmur dolayısıyla İtfaiye, Temizlik, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili tüm  ekiplerinin göreve hazır bir şekilde bekletildiği bildirildi.

İlgili Terimler :