SOLO TÜRK 25 NİSAN’DA OSMANİYE’DE

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Solo Türk gösteri ekibi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında 25 Nisan’da Osmaniye’de uçuş yapacak.

Osmaniye Valiliği’nin öncülüğünde Osmaniye Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenecek muhteşem gösteri 25 Nisan Perşembe günü saat 18.00’da Kuzey Çevre Yolu otogar civarında yapılacak.

Osmaniye semalarında 25 Nisan’da bir Türk hem de Solo Türk’ün olacağını ifade eden Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye’de valiliğimizin koordinesinde yapılacak bu muhteşem gösteriye tüm halkımızı davet etti. Başkan Kara, Türk Yıldızlarından sonra Osmaniye’de ilk gösterisini yapacak olan Solo Türk’ün Osmaniye semalarında düşmana korku, dosta güven vereceğini söyledi.

Solo Türk’ün, Türk Hava Kuvvetleri’nin sahip olduğu modern ve yüksek performanslı F-16 uçağının kabiliyetlerini, kullanımı için gereken yüksek seviyedeki bilgi ve beceriyi izleyiciye gösteri şeklinde sunan 2 pilot, 2 basın halkla ilişkiler, 9 uçak bakım personeli ile 13 kişiden oluşan bir ekip.

İlgili Terimler :