ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

TÜRKİYE’DE YAŞAYAN GÜNEY KORELİLER, OSMANİYE’DE ÇOCUKLARI EĞLENDİRDİLER

Osmaniye Belediyesi koordinasyonunda, Türkiye’de yaşayan Güney Koreli vatandaşlar, depremin etkilediği Osmaniye’de afetzede çocuklarla bir araya geldiler. Etkinliklerde, çocuklara mısır ve pamuklu şeker ikram edildi. Güney Korelilerle birlikte oyunlar oynayıp, resim çalışması yapan afetzede çocuklara, depremin etkisi bir nebzede olsa unutturulmaya çalışıldı.

TÜRKİYE’DE YAŞAYAN GÜNEY KORALİLER, AİLELERİ İLE BİRLİKTE GELDİ

Güney Kore ve Türkiye Dostluk Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından, İstanbul, Ankara ve Bursa gibi illerde yaşayan Güney Koreli ailelerden oluşan 38 kişilik gurup, Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu 11 il alasında yer alan Osmaniye’ye yardım ve destek amaçlı geldiler. Osmaniye Belediyesi koordinasyonunda kentte bulunan gurup, Karaçay Konteyner Kentini ziyaret ederek, burada afetzede çocuklarla buluştular.

EĞLENCELİ VAKİT GEÇİREREK, UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞADILAR

Güney Koreli aileler, çocukları ile birlikte, konteyner kentte kalan afetzede çocuklarla birlikte çeşitli oyun faaliyetlerine katıldılar. Müzik eşliğinde oyunlar oynayan çocuklara mısır ve pamuklu şeker ikram edilip, tişört ve balon hediye edildi. Daha sonra ise Osmaniye Belediyesi Çocuk Oyun Otobüsünde çeşitli oyun faaliyetlerine katılarak unutulmaz bir gün geçirdiler.

ÇOCUKLARA DEPREM KORKUSUNU UNUTTURMAK İÇİN BURADAYIZ

Güney Kore ve Türkiye Dostluk Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Sung Hee Yoon, “Bugün Osmaniye’ye gelerek çocuklara yönelik çeşitli etkinliklerde bulunduk. Buraya gelen Güney Koreli arkadaşlarımızın hepsi Türkiye’de Ankara, İstanbul ve Bursa gibi yerlerde yaşıyorlar. Çocukları ile ailecek bugün Osmaniye’ye geldiler, yardım faaliyetinde bulunup, çocuk etkinliklerine katıldılar. Çocukla resim yapıyoruz, müzikler eşliğinde oyunlar oynuyoruz. Onlara pamuklu şeker ve mısır dağıttık. Depremden dolayı Osmaniye’de çok büyük bir felaket vardı. Ona rağmen yaşam devam ediyor. Özellikle çocuklara deprem korkusunu unutturmak için bugün buradayız.” Diye konuştu.

İlgili Terimler :