ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

ÜRETEN KADINLAR İÇİN KURULAN PAZAR HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

Osmaniye Belediyesi tarafından ‘Üreten Kadın Mutlu Aile’ sloganıyla açılan üreten kadınların el emeği göz nuru ürünleri satmaları için kurulan pazar, hizmet vermeye devam ediyor.

Adnan Menderes Mahallesi Küçük Sanayi Sitesi Yolu Kapalı Semt Pazarı alanında hizmet veren pazarda, Osmaniyeli kadınlar kendi yaptıkları ürünleri satarak aile bütçelerine katkı sağlıyorlar.

Her geçen gün pazarı daha da geliştirerek kadınlara daha çok destek olmaya gayret göstereceklerini söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Hacer Burcu Yüceer; “Osmaniye belediyesi olarak kadınlarımıza özel üretici pazarımız Cuma günleri hizmet veriyor. Burada kadınlarımız el emeği göz nuru ürettiği ürünleri satışa sunuyorlar. Bizde Osmaniye belediyesi olarak kadınlarımızın arkasındayız, destekliyoruz. Tüm vatandaşlarımızı alışveriş yapmaya davet ediyoruz.” dedi.

Üreten kadınların buluştuğu pazarda ürünlerini satışa sunan Aynur Yassı; “Böyle bir girişimde bulunulması çok güzel. Sabun bezi, yelek, battaniye gibi el örgüsü işler üreterek burada satışa sunuyoruz. Bütün arkadaşların, bayanların buraya gelmelerini ve yaptıklarını getirmesini isteriz. Osmaniye halkının da zamanının birazını buraya ayırması da güzel olur. Burada hem arkadaş ediniyoruz hem de satış yapıyoruz, mutluyuz.” İfadelerini kullandı.

Yıldız Öztepe ise ; “Burası harika bir yer. Evde oturmaktansa ürettiğimiz ürünleri satışa sunuyoruz. Kendi paramızı kazarak keyfince harcamak çok güzel bir şey. Teşekkür ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

Yaklaşık 70 üretici kadının ürettiği ürünlerin satıldığı pazar, saat 09.00 – 18.00 arasında hizmet veriyor.

İlgili Terimler :