ÇAĞRI MERKEZİ

0 328 440 00 80

YARIŞMALARDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİNİ BAŞKAN KADİR KARA VERDİ

Osmaniye Belediyesi tarafından Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Belediye meclis salonunda düzenlenen ödül töreni Belediye Başkanı Kadir Kara’nın katılımıyla gerçekleşti. Düzenlenen ödül töreninde 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında Osmaniye Belediyesi geçici hayvan barınağında gerçekleşen resim yarışmasında dereceye girenlere de ödülleri verildi.

Ödül töreninde öğrencilere hayat boyu başarılar dileyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara konuşmasında; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bu ülkeyi işgal eden kuvvetlerin karşısında milletin birlik ve beraberliğini sağlayarak her türlü zor koşullara rağmen bu ülkeyi düşmanlardan kurtardı ve Türkiye Cumhuriyetini kurdu. 29 Ekim’de Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını idrak ettik. Bugün de Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85’inci yılı. Ödülleri, 29 Ekim törenlerinde değil de bugüne sakladık. Bugünün daha anlamlı olmasını istedik. Çünkü, Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin yıl dönümünde ödül almanızın Atatürk’ün ne kadar büyük bir devlet adamı ve yönetici olduğunu daha iyi bilmeniz, ülkemizin ve ülkemizin değerlerini görmeniz açısından özellikle bugün olmasını istedik. Öncelikle sizleri bu yarışmalara teşvik eden değerli müdürlerimize ve idarecilerimize, sizleri yetiştiren saygıdeğer öğretmenlerimize, sizlerin bugünlere gelmenizde en büyük katkıyı sağlayan, gelecekte de daha büyük katkıları olacak olan saygıdeğer velilerimize ve bu etkinliklere katılmanızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Hasan Aybaba Anadolu lisesi Müdürü Selahattin Çuhadar ise; “Bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Hepsine başarılar diliyorum. Sayın başkanım bu programı hazırladığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra yarışmalara katılarak dereceye giren öğrenciler ödüllerini Belediye Başkanı Kadir Kara’dan aldılar.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir okuma yarışmasında Şehit Hüseyin Cengiz İmam Hatip Ortaokulu’ndan Ceren Akcan birinci, Mevlana Ortaokulu’ndan Açelya Simge Çiçek ikinci ve Atabey Koleji’nden Emine Buğlem Işık üçüncü, İlkokullar arası pano yarışmasında birinci Mehmet Akif İlkokulu (1/B – 3/A Sınıfı), ikinci Mithatpaşa İlkokulu (2/G Sınıfı) ve üçüncü Özel Final İlkokulu (2. Sınıf), Liseler arası Kompozisyon yarışmasında  Yusuf Yiğit Dayangaç birinci, Nihal Begüm Akıncı ikinci ve Reyyan Zehra Seyhan üçüncü, Satranç turnuvasında açık kategoride Muhammed Semih Kara birinci, Ramazan Karaca ikinci, Osman Turan Çirkin üçüncü, 14 yaş ve altı kategorisinde Ömer Güneş birinci, Güney Kağan Çopur ikinci, Ali Kaan Köse üçüncü, 14 yaş ve altı kız kategorisinde Hatice Gök birinci, Elif Karataş ikinci, Sudenaz Yılmaz ile Zehra Vural üçüncü, 10 yaş ve altı kategorisinde Hüseyin Emir Çakar birinci, Abdicakıp Yabgu Deveci ikinci, Yavuz Selim Köse üçüncü, 10 yaş ve altı kız kategorisinde Hatice Cemre Güner birinci, Hatice Eflin Karaküçük ikinci, İrem Çetinbilek üçüncü oldular.

Ayrıca 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında yapılan resim yapma yarışmasında 75. Yıl Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi İkra Nur Bindebir birinci, Şehit Veli Demiryürek Bilim ve Sanat Merkezi 7. sınıf öğrencisi Hayriye Beray Cinkara ikinci, Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Elif Sena Koçyiğit üçüncü ve 75. Yıl Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Beyhan Gök dördüncü oldu.

İlgili Terimler :