‘HAYVAN SEVGİSİ’ KONULU RESİM YAPMA YARIŞMASI

T.C.

OSMANİYE BELEDİYESİ

4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ İLKOKULLAR VE ORTAOKULLAR ARASI ‘HAYVAN SEVGİSİ’ KONULU

RESİM YAPMA YARIŞMASI

ŞARTNAMESİ

Yarışmanın Amacı: Bir duyarlılık eğitimi olarak görülen sanat eğitiminin, çocuğun duygu dünyasının gelişimine, ifade gücüne katkısı ve sanat eğitimi vurgusunun önemli olduğunun hissettirilmesi; duygu, düşünce ve hayallerinin sansürsüz ve özgür bir biçimde kurtuluşun ne anlama geldiğini ifade edilmesi amacını taşımaktadır.

Yarışmanın Konusu: Çocukların hayallerini süsleyen hayvan sevgisi ve hayvanlara yaklaşımları, gerçekte olan evcil, sokak ve doğada bulunan hayvanlara bakışları sevgileri ve hayallerini anlatan konular olacaktır. Bu yarışmayla birlikte ilkokul çağındaki çocuklara hayvan sevgisi ve merhameti aşılamak amacı güdülmektedir.

Yarışmanın Uygulama Alanı: Osmaniye merkeze bağlı tüm özel ve resmi İlkokul 1, 2, 3, 4. Sınıf ve ortaokul 5,6,7,8. Sınıf öğrencileri katılabilecektir. Yarışma iki kategoride ilkokullar ve ortaokullar arasında yapılıp değerlendirilecektir.

  • Yarışmada her okulu en fazla iki (2) öğrenci temsil edebilecektir.
  • Yarışmada okulu temsil edecek öğrenciler okul idaresi tarafından seçilecek ve en geç 02 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 17.00 mesai bitimine kadar öğrencilerin isimleri Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde (Belediye Hizmet Binası kat.3) Gökhan Akyürek (0541 976 89 97) ekte sunulan başvuru belgesini doldurarak bildirilecektir. Ayrıca verilen telefondan yarışma için detaylı bilgiler alınabilir.
  • Yarışmaya katılacak öğrenciler resimlerini jüri öğretmenler nezaretinde gruplar halinde 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Osmaniye Belediyesi Hayvan Barınağı bahçesine kurulacak alanda yapacaklardır. Yarışmacılar saat 09.30’da yarışma alanında kendi imkânları ile olacaktır.
  • Yarışma esnasında tüm resim malzemeleri Osmaniye Belediyesi tarafından karşılanacaktır.
  • Teknik olarak yarışmada Pastel boya kullanılacaktır. (Bu tekniklerin dışında bir teknik ile yarışmaya katılmak isteyen olursa malzemelerini kendileri sağlamak koşulunda yarışmaya katılabileceklerdir.)
  • Yarışma esnasında diğer teknik bilgiler, katılımcılara anlatılacaktır.
  • Eser sahibi yarışmaya katılarak telif hakkını Osmaniye Belediyesi’ne devrettiğini kabul ve beyan etmiştir.
  • Yarışmaya katılan tüm öğrenciler şartlarını ve seçici kurul kararlarını peşinen kabul etmiş sayılacaktır.
  • Yarışma jürisi gerekli gördüğü takdirde yarışma takvimi ve yeri üzerinde değişiklik yapabilir.

Yarışma sonucu aynı gün içerisinde sonuçlanacaktır. 

Şartname İçin tıklayınız

İlgili Terimler :