ORTAOKULLAR ARASI ŞİİR OKUMA YARIŞMASI

T.C.

OSMANİYE BELEDİYESİ

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

7 OCAK OSMANİYE’NİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 99.YILDÖNÜMÜ

ORTAOKULLAR ARASI ŞİİR OKUMA YARIŞMASI

ŞİİRİ OKU, VİDEONU ÇEK, MAİL ADRESİNE GÖNDER VE YARIŞMAYA SEN DE KATIL

Osmaniye ili merkez ilçe ve merkez köyler sınırları içerisindeki resmi ve özel tüm ortaokul öğrencileri arası “ŞİİR OKUMA YARIŞMASI” uzaktan katılım şekli ile yapılacaktır.

KATILIM VE UYGULAMA ESASLARI

1.Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerimiz geçtiğimiz günlerde vefat eden Gazeteci-Şair-Yazar Hüseyin Ünaldı’nın kaleme aldığı 7 OCAK DESTANI isimli şiiri okuyup video kaydını ve başvuru belgeleri ile birlikte 7ocakdestani@osmaniye-bld-gov.tr isimli adrese e-posta yoluyla ileteceklerdir. E-posta yoluyla iletilen eser sahibi öğrencilerin velileri şartnameyi ve taahhütnameyi kabul etmiş sayılır.

2.Yarışmacı öğrenci; sade, aşırıya kaçmayan, öğrenciye yakışır, okuduğu şiire özgü serbest kıyafet giyebilir. Ayrıca öğrenci şiirini okurken fon müziği ve görsel kullanabilir.

3.Bu şartnameyi Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yürütür. Bu şartnamede belirtilen hususları ve gerektiğinde tüm şartları değiştirme ve kaldırma yetkisine sahiptir.

4.Yarışmayı Osmaniye Belediyesi’nin organizasyonunda merhum Gazeteci-Şair-Yazar Hüseyin Ünaldı’nın üyesi olduğu Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte düzenlemektedir.

DEĞERLENDİRME (Puanlama Durumu):

  • Her jüri üyesi, öğrenciyi toplam 100 puan üzerinden değerlendirecektir.
  • Şiire hâkimiyet (Özgünlük, şiirin ruhuna uygunluk, ezber gücü):25 puan
  • Beden dili (Jest ve mimikler, fon müziğine uyum):          25 puan
  • Vurgu, tonlama ve Türkçeyi kullanma:25 puan
  • Diksiyon (Telaffuz):25 puan

 BAŞVURU SÜRECİ

1.Yarışma Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti tarafından dijital ortamda yapılacaktır. Bilgi telefon 0 328 440 00 80

2.Katılım Osmaniye ili merkez ilçe ve merkez köyler sınırları içerisindeki resmi ve özel öğretim kurumlarında öğrenim gören ortaokul öğrencilerinin tamamına açıktır.

3.Başvuru sahipleri Osmaniye Belediyesi resmi web sayfası üzerinden yarışmanın katılım koşullarını incelemek sureti ile hazırladıkları şiir videosunu 7ocakdestani@osmaniye-bld-gov.tr mail adresine göndererek başvurularını gerçekleştirebilirler.

SON BAŞVURU: 28 Aralık 2020

ÖDÜLLER: 1.ye Bisiklet 2.ye Akıllı Kol Saati, 3.ye Akıllı Kol Saati

YARIŞMADAN OKUNACAK ŞİİR, ŞARTNAME VE BAŞVURU FORMU 

YARIŞMADA OKUNACAK ŞİİR

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

 

İlgili Terimler :